Rosenborg til topps med hjemmeseier

av TF

Marit Clausen banket inn 2 nye mål da Kolbotn i dag ble sendt hjem fra Koteng Arena med 3-1 i sekken, og seieren sendte samtidig RBK opp på tabelltopp i Toppserien.

Rosenborg gikk ut i hundre fra start og tok en veldig fortjent ledelse da Cesilie Andreassen satte en frispark i mål via muren og ledet helt fortjent til pause. Ledelsen burde ha vært større for Rosenborg kjørte til tider over gjestene fra Kolbotn, og da er det typisk at helt mot spillets gang utlignet Kolbotn i starten av 2.omgang.

Da våknet heldigvis Marit Clausen og på et godt innlegg fra høyre headet hun RBK tilbake i ledelsen, men kampen i 2.omgangen ble langt jevnere enn den var før pause. Kolbotn sto langt bedre i mot, og kampen levde helt til Clausen satte inn 3-1 10 minutter før slutt.

Rosenborg topper dermed tabellen med 7 poeng etter 3 kamper, og Clausen er også toppscorer i Toppserien med sine 4 mål på de 3 første kampene.

RUNDE 3 | TOPPSERIEN
Røa1 – 5LSK
Sandviken1 – 1Lyn
Klepp1 – 2Vålerenga
Avaldsnes1 – 0Arna-Bjørnar
Rosenborg3 – 1Kolbotn
TABELL | TOPPSERIEN
KamperSeierUavgjortTapMålMFPoeng
1Rosenborg3210857
2LSK3210757
3Avaldsnes3210847
4Vålerenga3201626
5Sandviken3111404
6Klepp3111204
7Arna-Bjørnar31021-13
8Kolbotn30213-22
9Lyn30124-61
10Røa30031-70