Lokaloppgjør i serieåpningen

av TF

Fredag 3.juli smeller det endelig i OBOS ligaen men for en godbit vi trøndere får servert allerede i serieåpningen. Stjørdals-Blink tar i mot Ranheim til et skikkelig lokaloppgjør allerede i sesongens første seriekamp, med kampstart 1800.

I runde 2 er det Ranheim som spiller hjemme, også det mot et nyopprykket lag da Grorud gjester Fjæra. Blinks første bortekamp er mot Raufoss.

Årets siste kamp i Obosligaen spilles 7.desember og da spiller Ranheim hjemme mot Sandnes/Ulf, mens Blink avslutter borte mot Jerv i Grimstad. De som så Jerv i kvalik til eliteserien for noen år siden kan bare tenke seg hvordan banen med naturgress ser ut 17. dager før julaften.

– For OBOS-ligaen presenteres hele spilleplanen samt TV-kamper ut august. Inntil videre er kampene å betrakte som rene TV-produkt. Ut august vil OBOS-ligaen spille fast på ukedager. Dette for å unngå unødig konkurranse fra andre ligaer, sier leder for konkurranseavdelingen i NFF, Nils Fisketjønn.

Runde 1 (3.juli)Dag/Kl.slettKanal
GrorudLillestrømFredag 1800Dplay
KFUM OsloJervFredag 1800Dplay
Sandnes UlfØygardenFredag 1800Dplay
Stjørdals-BlinkRanheimFredag 1800Dplay
TromsøRaufossFredag 1800Dplay
Ull/KisaStrømmenFredag 1800Dplay
ÅsaneSogndalFredag 1800Dplay
HamKamKongsvingerFredag 2030ESN
 
Runde 2 6.-7. juliDag/Kl.slettKanal
JervSandnes UlfMandag 1800Dplay
KongsvingerTromsøMandag 1800Dplay
RanheimGrorudMandag 1800Dplay
RaufossStjørdals-BlinkMandag 1800Dplay
SogndalUll/KisaMandag 1800Dplay
StrømmenKFUM OsloMandag 1800Dplay
ØygardenÅsaneMandag 1800Dplay
LillestrømHamKamTirsdag 1900ESN
 
Runde 3 13.-14. juliDag/Kl.slettKanal
GrorudSogndalMandag 1800Dplay
HamKamØygardenMandag 1800Dplay
KFUM OsloRaufossMandag 1800Dplay
Stjørdals-BlinkKongsvingerMandag 1800Dplay
TromsøStrømmenMandag 1800Dplay
Ull/KisaJervMandag 1800Dplay
ÅsaneRanheimMandag 1800Dplay
Sandnes UlfLillestrømTirsdag  1900ESN
 
Runde 4  20.-21. juliDag/Kl.slettKanal
JervHamKamMandag 1800Dplay
KongsvingerGrorudMandag 1800Dplay
LillestrømStjørdals-BlinkMandag 1800Dplay
SogndalSandnes UlfMandag 1800Dplay
StrømmenÅsaneMandag 1800Dplay
Ull/KisaKFUM OsloMandag 1800Dplay
ØygardenRaufossMandag 1800Dplay
RanheimTromsøTirsdag 1900ESN
 
Runde 5 27.-28. juliDag/Kl.slettKanal
GrorudJervMandag 1800Dplay
KFUM OsloSogndalMandag 1800Dplay
RaufossKongsvingerMandag 1800Dplay
Sandnes UlfUll/KisaMandag 1800Dplay
Stjørdals-BlinkStrømmenMandag 1800Dplay
TromsøØygardenMandag 1800Dplay
ÅsaneLillestrømMandag 1800Dplay
HamKamRanheimTirsdag  1900ESN
 
Runde 6  31. juliDag/Kl.slettKanal
KFUM OsloÅsaneFredag 1800Dplay
RanheimKongsvingerFredag 1800Dplay
SogndalRaufossFredag 1800Dplay
StrømmenSandnes UlfFredag 1800Dplay
TromsøStjørdals-BlinkFredag 1800Dplay
Ull/KisaHamKamFredag 1800Dplay
ØygardenGrorudFredag 1800Dplay
JervLillestrømFredag 2030ESN
 
Runde 7  3.-4. augustDag/Kl.slettKanal
GrorudUll/KisaMandag 1800Dplay
HamKamKFUM OsloMandag 1800Dplay
KongsvingerØygardenMandag 1800Dplay
RaufossStrømmenMandag 1800Dplay
Sandnes UlfRanheimMandag 1800Dplay
Stjørdals-BlinkJervMandag 1800Dplay
ÅsaneTromsøMandag 1800Dplay
LillestrømSogndalTirsdag 1900ESN
 
Runde 8 10.-11. augustDag/Kl.slettKanal
JervKongsvingerMandag 1800Dplay
RanheimRaufossMandag 1800Dplay
SogndalHamKamMandag 1800Dplay
StrømmenGrorudMandag 1800Dplay
TromsøSandnes UlfMandag 1800Dplay
Ull/KisaÅsaneMandag 1800Dplay
ØygardenStjørdals-BlinkMandag 1800Dplay
KFUM OsloLillestrømTirsdag 1900ESN
 
Runde 9  14. augustDag/Kl.slettKanal
GrorudTromsøFredag 1800Dplay
KongsvingerStrømmenFredag 1800Dplay
RanheimØygardenFredag 1800Dplay
RaufossJervFredag 1800Dplay
Sandnes UlfKFUM OsloFredag 1800Dplay
Stjørdals-BlinkSogndalFredag 1800Dplay
ÅsaneHamKamFredag 1800Dplay
LillestrømUll/KisaFredag 2030ESN
 
Runde 10  17.-18. augustDag/Kl.slettKanal
HamKamGrorudMandag 1800Dplay
JervTromsøMandag 1800Dplay
LillestrømRaufossMandag 1800Dplay
SogndalRanheimMandag 1800Dplay
StrømmenØygardenMandag 1800Dplay
Ull/KisaStjørdals-BlinkMandag 1800Dplay
ÅsaneSandnes UlfMandag 1800Dplay
KFUM OsloKongsvingerTirsdag 1900ESN
 
Runde 11  24.-25. augustDag/Kl.slettKanal
GrorudKFUM OsloMandag 1800Dplay
RanheimStrømmenMandag 1800Dplay
RaufossUll/KisaMandag 1800Dplay
Sandnes UlfHamKamMandag 1800Dplay
Stjørdals-BlinkÅsaneMandag 1800Dplay
TromsøSogndalMandag 1800Dplay
ØygardenJervMandag 1800Dplay
KongsvingerLillestrømTirsdag 1900ESN
 
Runde 12 28. augustDag/Kl.slettKanal
JervRanheimFredag 1800Dplay
KFUM OsloStjørdals-BlinkFredag 1800Dplay
LillestrømStrømmenFredag 1800Dplay
Sandnes UlfRaufossFredag 1800Dplay
SogndalØygardenFredag 1800Dplay
Ull/KisaKongsvingerFredag 1800Dplay
ÅsaneGrorudFredag 1800Dplay
HamKamTromsøFredag 2030ESN
 
Runde 13 31. aug-1. sept  
GrorudSandnes Ulf  
KongsvingerSogndal  
RanheimKFUM Oslo  
RaufossÅsane  
Stjørdals-BlinkHamKam  
StrømmenJerv  
TromsøUll/Kisa  
ØygardenLillestrøm  
 
Runde 14  8.-9. sept  
GrorudStjørdals-Blink  
HamKamRaufoss  
KFUM OsloTromsø  
LillestrømRanheim  
Sandnes UlfKongsvinger  
SogndalStrømmen  
Ull/KisaØygarden  
ÅsaneJerv  
 
Runde 15  14.-15. sept  
JervSogndal  
KongsvingerÅsane  
RanheimUll/Kisa  
RaufossGrorud  
Stjørdals-BlinkSandnes Ulf  
StrømmenHamKam  
TromsøLillestrøm  
ØygardenKFUM Oslo  
 
Runde 16  21.-22. sept  
GrorudRanheim  
HamKamJerv  
KFUM OsloStrømmen  
LillestrømKongsvinger  
Sandnes UlfTromsø  
SogndalStjørdals-Blink  
Ull/KisaRaufoss  
ÅsaneØygarden  
 
Runde 17  25. sept  
JervUll/Kisa  
KongsvingerHamKam  
RanheimÅsane  
RaufossSandnes Ulf  
Stjørdals-BlinkKFUM Oslo  
StrømmenLillestrøm  
TromsøGrorud  
ØygardenSogndal  
 
Runde 18  28.-29. ept  
GrorudØygarden  
HamKamStjørdals-Blink  
KFUM OsloSandnes Ulf  
LillestrømJerv  
SogndalKongsvinger  
StrømmenRanheim  
Ull/KisaTromsø  
ÅsaneRaufoss  
 
Runde 19  5.-6. okt  
JervStrømmen  
KongsvingerKFUM Oslo  
RanheimSogndal  
RaufossHamKam  
Sandnes UlfGrorud  
Stjørdals-BlinkLillestrøm  
TromsøÅsane  
ØygardenUll/Kisa  
 
Runde 20  12.-13. okt  
HamKamSandnes Ulf  
JervRaufoss  
KFUM OsloGrorud  
LillestrømØygarden  
SogndalTromsø  
StrømmenKongsvinger  
Ull/KisaRanheim  
ÅsaneStjørdals-Blink  
 
Runde 21 19.-20. okt  
GrorudHamKam  
KongsvingerJerv  
RanheimLillestrøm  
RaufossSogndal  
Sandnes UlfÅsane  
Stjørdals-BlinkUll/Kisa  
TromsøKFUM Oslo  
ØygardenStrømmen  
 
Runde 22  26.-27. okt  
HamKamSogndal  
JervØygarden  
KongsvingerRanheim  
LillestrømSandnes Ulf  
Stjørdals-BlinkTromsø  
StrømmenRaufoss  
Ull/KisaGrorud  
ÅsaneKFUM Oslo  
 
Runde 23  30. okt  
GrorudÅsane  
KFUM OsloUll/Kisa  
RanheimStjørdals-Blink  
RaufossLillestrøm  
Sandnes UlfStrømmen  
SogndalJerv  
TromsøHamKam  
ØygardenKongsvinger  
 
Runde 24  2.-3. nov  
HamKamÅsane  
JervKFUM Oslo  
KongsvingerRaufoss  
LillestrømTromsø  
Stjørdals-BlinkGrorud  
StrømmenSogndal  
Ull/KisaSandnes Ulf  
ØygardenRanheim  
 
Runde 25  6. nov  
GrorudStrømmen  
KFUM OsloHamKam  
RanheimJerv  
RaufossØygarden  
Sandnes UlfStjørdals-Blink  
SogndalLillestrøm  
TromsøKongsvinger  
ÅsaneUll/Kisa  
 
Runde 26  9.-10. nov  
HamKamUll/Kisa  
JervGrorud  
KongsvingerSandnes Ulf  
LillestrømÅsane  
RaufossRanheim  
SogndalKFUM Oslo  
StrømmenStjørdals-Blink  
ØygardenTromsø  
 
Runde 27  16.-17. nov  
GrorudRaufoss  
HamKamStrømmen  
KFUM OsloRanheim  
Sandnes UlfSogndal  
Stjørdals-BlinkØygarden  
TromsøJerv  
Ull/KisaLillestrøm  
ÅsaneKongsvinger  
 
Runde 28  23.-24. nov  
JervÅsane  
KongsvingerStjørdals-Blink  
LillestrømKFUM Oslo  
RanheimHamKam  
RaufossTromsø  
SogndalGrorud  
StrømmenUll/Kisa  
ØygardenSandnes Ulf  
 
Runde 29  30. nov  
GrorudKongsvinger  
HamKamLillestrøm  
KFUM OsloØygarden  
Sandnes UlfJerv  
Stjørdals-BlinkRaufoss  
TromsøRanheim  
Ull/KisaSogndal  
ÅsaneStrømmen  
 
Runde 30  7. desember  
JervStjørdals-Blink  
KongsvingerUll/Kisa  
LillestrømGrorud  
RanheimSandnes Ulf  
RaufossKFUM Oslo  
SogndalÅsane  
StrømmenTromsø  
ØygardenHamKam  

Til toppen