Løsning Påskenøtter 1.påskedag

av TF

Nest siste mulighet til å sikre seg et lodd i morgendagens hovedtrekning, og her kan du se om du klarte dagens utfordring:

  1. Håndballspiller som etter en lang og god karriere nå har lagt opp og tatt fatt på trenergjerningen i samme sport. Mellom slagene i sin håndballkarriere hadde han dog flere korte innhopp i Strindheim på fotballbanen, som også er klubben hans i fotball. Første bokstav i etternavn…eller fornavn. STEFFEN STEGAVIK
  2. Ole Kristian Langås kom til Rosenborg som guttespiller og har aner i trønderlag selv om han har vokst opp på Østlandet. Han spiller nå i Obosligaen. Første bokstav i klubbens navn ULL/KISA
  3. Gjermund Åsen gikk veien fra Heimdal til Strindheim, senere RBK, Ranheim og Tromsø før han igjen havnet på Lerkendal. Men tidlig i sin karriere var han i Nederland og trente med en klubb som nå spiller på nivå 2 i Nederland. Første bokstav i byen denne klubben kommer fra, som også er første bokstav i klubbens navn. NEC NIJMEGEN
  4. Kjent trøndersk fotballdommer som dømte cupfinalen mellom Molde og Odd i 2014. Første bokstav i fornavnet DAG VIDAR HAFSAAS
  5. En annen trønder dømte i 1986 den legendariske cupfinalen mellom Lillestrøm og Tromsø og representerte Freidig. Første bokstav i fornavnet EGIL NERVIK

Sett sammen de 5 bokstavene og kom frem til SUNDE som i legenden Harald Sunde!

Asle Hastadklev er vinner av dagens påskenøtter, og vinner dermed dagens premie fra Coerver Coaching og en Oddsbonus fra Nordicbet. Følg med i morgen for de siste påskenøttene og for hovedtrekningen i morgen kveld.