TF Påskenøtter (5)

av TF

Det er skjærtorsdag og selvfølgelig hører nye påskenøtter med. Klarer du å knekke dagens nøtter?

  1. Årets trener i Eliteserien i 2018, vært trener både i Rosenborg og i toppserieklubben Kattem på kvinnesiden. Første bokstav i fornavn
  2. Svensk fotballklubb som gikk fra suksess i europa til nesten å gå konkurs og klubbens omstridte leder havnet bak lås og slå. Mistet lisensen etter fjorårets sesong, men anket og blir å finne i Allsvenskan også i 2020. Første bokstav i klubben og byens navn
  3. Styrelederen som har drevet frem Trondheims-Ørn i en årrekke, har stått bak at klubben i dag har et fantastisk anlegg på Lade og at de faktisk nå ikke heter Ørn lengre, men Rosenborg kvinner. Første bokstav i fornavnet 
  4. Engelsk klubb som lukter på opprykk til Premier League som tidligere har spilt semifinale i Champions League med en nordmann på laget. Første bokstav i klubbens navn
  5. Trøndersk unggutt som mange spår kan få sitt gjennombrudd i Eliteserien i årets sesong…for Vålerenga. Første bokstav i fornavn
  6. Trønder med en unik karriere i norsk kvinnefotball med stor suksess på landslaget og i hovedsak på klubbsiden med Stabæk. Har nå lagt opp, men har startet på trenerkarrieren og er nå i landslagssystemet på jentesiden som trener. Første bokstav i fornavnet
  7. Vegard Skjerve fra Rennebu reiste til Vestlandet for å bli Eliteseriespiller og endte opp med nesten 300 kamper for klubben som tapte cupfinalen 2019. Første bokstav i klubbens navn

Sett sammen de 7 bokstavene og kom frem til et kjent navn i trøndersk fotball.

Send svaret ditt til post@tronderfotball.no innen 23.00 i kveld og vær med i trekningen av flotte premier. Det er også mulig å sende inn ditt løsningsnavn på melding på Facebook og Instagram.

Hovedpremien er en valgfri fotballdrakt gitt av Nordicbet, og de gir også oddsbonuser til dagsvinnere + at vi også trekker ut 5 stykker som vinner seg en kortstokk. I tillegg til dette vil dagsvinner hver dag motta en premie fra vår samarbeidspartner Coerver Coaching, så det er virkelig verdt å bruke de kanalene som finnes og send inn dine svar på de påskenøttene du knekker!