Løsning Påskenøtter Skjærtorsdag

av TF

Håper alle har hatt en flott skjærtorsdag og ikke minst funnet riktig svar på dagens påskenøtter fra TF. Her er iallfall dagens løsning:

  1. Årets trener i Eliteserien i 2018, vært trener både i Rosenborg og i toppserieklubben Kattem på kvinnesiden. Første bokstav i fornavn SVEIN MAALEN
  2. Svensk fotballklubb som gikk fra suksess i europa til nesten å gå konkurs og klubbens omstridte leder havnet bak lås og slå. Mistet lisensen etter fjorårets sesong, men anket og blir å finne i Allsvenskan også i 2020. Første bokstav i klubben og byens navn ØSTERSUND
  3. Styrelederen som har drevet frem Trondheims-Ørn i en årrekke, har stått bak at klubben i dag har et fantastisk anlegg på Lade og at de faktisk nå ikke heter Ørn lengre, men Rosenborg kvinner. Første bokstav i fornavnet RAGNAR SLETTESTØL
  4. Engelsk klubb som lukter på opprykk til Premier League som tidligere har spilt semifinale i Champions League med en nordmann på laget. Første bokstav i klubbens navn LEEDS
  5. Trøndersk unggutt som mange spår kan få sitt gjennombrudd i Eliteserien i årets sesong…for Vålerenga. Første bokstav i fornavn ODIN HOLM
  6. Trønder med en unik karriere i norsk kvinnefotball med stor suksess på landslaget og i hovedsak på klubbsiden med Stabæk. Har nå lagt opp, men har startet på trenerkarrieren og er nå i landslagssystemet på jentesiden som trener. Første bokstav i fornavnet TRINE RØNNING
  7. Vegard Skjerve fra Rennebu reiste til Vestlandet for å bli Eliteseriespiller og endte opp med nesten 300 kamper for klubben som tapte cupfinalen 2019. Første bokstav i klubbens navn HAUGESUND

Sett sammen de 7 bokstavene og du kommer frem til Sørloth, som i superspissen Alexander Sørloth, og gjerne også hans far, legenden Gøran.

Dagens vinner er Håkon P. Kjeldsen og han vinner dagens premie fra Coerver Coaching, og en oddsbonus fra Nordicbet. Trønderfotball gratulerer 🙂