Løsning Påskenøtter onsdag

av TF

Onsdagens nøtter er ferdigknekt og her er løsningene:

  1. Ranheim var i Eliteserien i 2018 og 2019, men hvilken annen klubb var den siste ved siden av Rosenborg til å spille i toppdivisjonen på herresiden. Første bokstav i klubbens navn STRINDHEIM
  2. Roar Vikvang er treneren som ledet Stjørdals Blink opp i Obosligaen, han har også jobbet som ambassadør i Rosenborg, men i hvilken mindre klubb på Stjørdal startet han for alvor sin karriere. Første bokstav i klubbnavn TANGMOEN
  3. Trønder som tidligere var juniortrener i Rosenborg i en årrekke med stor suksess, nå har han samme rolle i Bergen og Brann. Første bokstav i fornavn. ROGER NAUSTAN
  4. To trøndere spiller sammen i samme klubb i Æresdivisjonen i Nederland, første bokstav i klubbens navn AZ Alkmaar
  5. Endelig skal 2. og 3.divisjon streames live i trønderlag og det er byens nye avis som står for den satsingen. Første bokstav i avisens navn NIDAROS
  6. Sørlending som herjet for Rosenborg, scoret et vanvittig cupfinalemål for RBK i 1992 på Ullevål, og på samme bane scoret han også mot Italia for Norge. Første bokstav i spillerens etternavn TOTTO DAHLUM

Sett sammen de 6 bokstavene og kom frem til et kjent nevn i trøndersk fotball og det blir selvfølgelig Strand, som i supermann Roar Strand.

Dagens vinner er Julie Adserø, vi gratulerer. Hun for dagens premie fra Coerver Coaching og en Oddsbonus fra Nordicbet. Hun er også med i trekningen av hovedpremien som er en valgfri fotballdrakt gitt av Nordicbet!

Skjærtorsdag kommer nye påskenøtter 🙂