Løsning TF Påskenøtter palmesøndag

av TF

Kanskje ikke den vanskeligste starten på våre påskenøtter, men de skal likevel løses.

  1. En norsk fotballegende som spilte hele sin karriere i Lillestrøm og senere også ledet klubben fra trenerbenken med stor suksess. Han spilte 47 landskamper for Norge, og fikk i 1991 en statue utenfor Lillestrøms hjemmebane Åråsen. Første bokstav i etternavn. LUND
  2. En fotballnasjon som har imponert voldsomt de siste årene tross under 400 000 innbyggere og der landslagstreneren er den tidligere RBK trener, Erik Hamren. Første bokstav i landets navn. ISLAND
  3. Denne klubben spiller i engelsk championship, ble i forrige sesong trent av Frank Lampard og har denne sesongen den tidligere United legenden Wayne Rooney på banen og benken. Første bokstav i klubbens navn. DERBY
  4. Thomas Dahle var i mange år trener i Trondheims-Ørn, nå trener han et annet toppserielag. Første bokstav i klubbens navn. AVALDSNES
  5. En ung nordmann herjer med et vilt antall scoringer i Bundesliga og Champions League. Første bokstav i etternavn. HAALAND
  6. Liten klubb i Østerrike som har overrasket alle og hatt stor suksess i Europaliga, og sendte også Rosenborg ut av turneringen. Tukter denne sesongen til og med Red Bull Salzburg i ligaen. Første bokstav i klubbens navn LASK

Setter man de bokstavene sammen blir det selvfølgelig Lidahl, som i Ranheims daglige leder Frank Bo Lidahl.

Vinneren av dagens påskenøtt er: Jan Terje Wanvik

TF tar kontakt med dagens vinner angående dagens premie fra Coerver Coaching og en oddsbonus på 100,- fra Nordicbet, GRATULERER!!!